نمک‌زدایی و تصفیه در سطح صنعتی و وسیع تا سال 2030 به فرآیندی معمول بدل خواهد شد

۱- نمک‌زدایی صنعتی آب اقیانوس‌ها

نمک‌زدایی و تصفیه در سطح صنعتی و وسیع تا سال ۲۰۳۰ به فرآیندی معمول بدل خواهد شد. با پیشرفت‌های سریع در تولید انرژی خورشیدی، احتمالا قادر خواهیم بود تا از گرمای مازاد حاصل از سلول‌های فوتوولتائیک آب دریا را نمک‌زدایی کنیم. پیش‌بینی شده با توجه به کم‌شدن آب آشامیدنی، این فناوری حتی تا سال ۲۰۲۰ به مقیاس صنعتی فعالیت خود برسد. از آن پس آب آشامیدنی در اختیار همه، حتی کسانی که در حال حاضر آب آشامیدنی نداشته‌اند، قرار خواهد گرفت.

این آرزوهای بشر تا 2030 با تکنولوژی به حقیقت خواهد پیوست!

 

2- روبات‌های جنگنده

این آرزوهای بشر تا 2030 با تکنولوژی به حقیقت خواهد پیوست!

همین حالا تعداد زیادی اسلحه وجود دارد که قابلیت حمله اتوماتیک را دارا می‌باشند مانند موشک‌های کروز و یا پاتریوت. تعداد بسیار زیادی از رزم‌ناوهای نیروی دریایی آمریکا از سیستم قدرتمند اتوماتیک Aegis Combat استفاده می‌کنند که می‌تواند با سیستم آنالیز بی‌نظیر خود هدف را از پا درآورد. هر چند موضعی سرسختانه علیه این روبات‌های جنگنده وجود دارد، فرماندهان ارتش آمریکا همواره در تلاش برای کاهش میزان تلفات انسانی هستند و کم‌کم باید حضور چنین روبات‌هایی را مانند همین شکل ترسناک در جنگ‌های آینده دنیا به خود قبولاند!

۳- ماهیچه‌های کشت‌شده در آزمایشگاه

این آرزوهای بشر تا 2030 با تکنولوژی به حقیقت خواهد پیوست!

تعداد بسیار زیادی از منافع دنیای بیوتکنولوژی در حال ورود به زندگی علنی مردم هستند. یکی از این پروژه‌ها که گوگل مسئولیت اسپانسری آن را بر عهده دارد، اجازه رشد آزمایشگاهی ماهیچه را با استفاده از سلول‌های بنیادی می‌دهد. در حال حاضر دانشمندان توانسته‌اند سلول‌های خارج‌شده از پشت شانه یک گاو را دوباره رشد دهند و گوشت واقعی تولید کنند. با آب نمک‌زدایی شده و تولید چنین گوشت‌هایی بعید است در آینده انسان به قحطی دچار شود.

۴- اینترنت بین سیاره‌ای

 

این آرزوهای بشر تا 2030 با تکنولوژی به حقیقت خواهد پیوست!

شاید چندان عجیب به نظر نیاید اما ایده «اینترنت بین سیاره‌ای» یکی از مواردی است که برنامه‌ریزی‌هایی آن در حال انجام است. هنگامی‌که ما سفرهای بین سیاره را آغاز کردیم و یا آخر سر کارمان به مریخ کشید، به اینترنت برای ارتباط و انتقال اطلاعات نیاز داریم. اینترنت بین سیاره‌ای یا IPN این امکان را برای ما به ارمغان خواهد آورد.

۵- روش‌های ضد افزایش سن
این آرزوهای بشر تا 2030 با تکنولوژی به حقیقت خواهد پیوست!

فعلا لوازم آرایشی دست بالا را در پایین نشان‌دادن سن آدمی دارند، اما هنوز نتوانسته‌ایم راهی را پیدا کنیم که از افزایش سن انسان‌ها به شکل واقعی بکاهیم. آینده‌نگران هنوز در مورد روش‌های قطعی جلوگیری از افزایش سن مطمئن نیستند، اما همین حالا دانشمندان به چند روش رسیده‌اند که شاید نوید آینده‌ای بهتر را در این حوزه بدهد. آن‌ها توانسته‌اند با دست‌کاری ژنتیکی یک کرم روده، عمر آن را تا ۵۰ درصد افزایش دهند و همین‌طور درمان‌هایی جهت رشد دوباره تلومرهای کروموزوم های سلولی و یا ذخیره‌سازی دوباره مواد در میتوکندری های سلول پیدا کرده اند. بشر تا ۱۵ سال آینده یک قدم دیگر به آرزوی دیرین خود یعنی جاودانگی نزدیک‌تر می‌شود.

منبع” دلگرم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه