می دانیم که خواب تاثیر مثبتی بر زیبایی پوست و چهره دارد اما اگر با برنامه ای که متخصصان پیشنهاد می کنند پیش روید یک روزه پوست خود را زیبا خواهید کرد.

مهم نیست چقدر پوست خوبی داشته باشید، ممکن است روزی این اتفاق برای شما هم بیافتد که مقابل آینه مشکلی در پوست خود ببینید. به هر حال می‌توانید پوست زیبایی که در سر دارید را در ۲۴ ساعت بدست بیاورید!
 
برنامه چیست؟
 
ساعت ۱۰ شب:
یک خواب شبانه‌ی خوب را آغاز کنید. شاید تا بحال عبارت «خواب زیبایی» را شنیده باشید، این دقیقا همان چیزی است که احتیاج دارید. یک خواب خوب شبانه، نه تنها باعث خواهد شد عضلاتتان استراحت کند، بلکه به بدنتان فرصت خواهد داد تا خودش را ترمیم کند. این مرمت، پوستتان را نیز شامل می‌شود.
هنگامی که در خواب عمیق هستید، سلول‌های شما خودشان را تمیز می‌کنند و دوباره خودشان می‌سازند، بنابراین شما با درخشش جدیدی از خواب بر می‌خیزید.
 
ساعت ۶ 
بعد از سپری کردن خواب آرام شبانه، زمان آرامی را برای خودتان در نظر بگیرید. از سکوت و آرامش صبح استفاده کرده و کمی تفکر و تمرکز کنید تا بدنتان از استرس خالی شود.
واقعیت این است که استرس دشمن پوست تان است. اگر زمان کوتاهی را به تنفس عمیق و آرامش دادن به روحتان در نظر بگیرید، پوستتان بابت این موضوع سپاسگزار شما خواهد بود.
 
پوست
 
ساعت ۷:
دوشی بگیرید و از پوستتان لایه برداری کنید تا سلول های مرده‌ی پوستتان از بین برود.. فراموش نکنید که پوستتان را تمیز و مرطوب کنید.
 
ساعت ۸ صبح:
یک صبحانه‌ی خوب بخورید. یکی از مهم ترین چیزها برای داشتن پوستی زیبا این است که سالم غذا بخورید. غذاهای خیلی شیرین نخورید و در عوض چیزهایی مقوی  بخورید.
 یک لیوان آب میوه مخصوصا آب پرتقال هم، پر از ویتامین سی است و به تولید کلاژن در پوست شما کمک میکند.
 
ساعت ۹ صبح:
وقتی به سر کار یا دانشگاه یا هر جایی می روید، ۲ لیوان آب سرد بنوشید. باید مطمئن باشید که در طول روز بدنتان هیدراته می‌ماند، با این امر  پوستتان می‌تواند صاف و نرم بماند.
 
ساعت ۱۰ صبح:
یک استراحت به خودتان بدهید و چند نفس عمیق بکشید. در یافت اکسیژن بیشتر به گردش خونتان کمک و پوستتان را زیبا خواهد کرد.
 
ساعت ۱۱ صبح:
از جایتان بلند شوید و کمی فعالیت فیزیکی داشته باشید، خونتان را به جریان بیندازید و . شاید متوجه شوید کمی گونه هایتان قرمز شده، این یک علامت خوب است!
 
ساعت ۱۲ ظهر:
۲ لیوان دیگر آب خنک بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند.
 
ساعت ۱۲:۳۰هر:
یک ناهار سالم بخورید. از غذاهای فراوری شده بپرهیزید، چرا که سرشار از سدیم اند و باعث خواهند شد نفخ کنید. یک سالاد پر اسفناج بهمراه پروتئین کم چرب انتخاب خیلی خوبی است.
 
ساعت ۳ بعد از ظهر:
بعد از ظهر یعنی زمانی که خسته و کوفته از کار هستید، خودتان را یک لیوان چای سبز مهمان کنیدیک لیوان چای سبز بنوشید. در واقع شما به امثال شکر احتیاج ندارید، بلکه بدنتان ولع انرژی‌های طبیعی را دارد. چای سبز به پوستتان کمک خواهد کرد که ظاهر جوان بخود بگیرد.
اگر هم نیاز دارید تا چیزی بخورید، کمی زغال اخته یا بادام انتخاب‌هایی عالی هستند.
 
ساعت ۵ بعد از ظهر:
۲ لیوان آب د��گر بنوشید تا دوباره به بدنتان آبرسانی شود.
 
ساعت ۶ بعد از ظهر:
 یوگا انجام دهید. این کار باعث خواهد شد عضلاتتان به کار افتاده و کلاژن‌های پوستتان به کار خود ادامه دهند.
 
ساعت ۷ شب:
از یک شام نسبتا معمولی و نه چندان سنگین لذت ببرید. کلم پیچ، کاهو و سایر سبزیجات، می توانند بدن شما را سم زدایی کرده و درخشش خاصی به پوست شما ببخشند.
 
پوست
 
ساعت ۸ شب:
خیلی مختصر کمی به پوست صورتتان برسید. صورتتان را تمیز کرده و از ماسک سم زدا استفاده کنید.  ماسک را بشویید، و دوباره صورتتان را مرطوب کنید.
 
ساعت ۹ شب:
۲ لیوان دیگر آب بنوشید و برای داشتن خوابی آرام آماده شوید.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه