امروزه برای برطرف کردن کبودی چشم هزینه های بسیاری صرف می شود که البته همه ی آنها نیز نتیجه ی دلخواه را نمیدهد و عوارضی را نیز به دنبال دارد اما راه هایی وجود دارد که بدون کمترین عوارض به حل مشکل شما کمک می کند.

 کبودی دور چشم بی شک تاثیر بر زیبایی دارد ولی نباید برای خلاصی از آن هر راهی را دنبال کنیم چرا که چشم عضو حساسی است . در برخورد با آن باید احتیاط کرد.

راههایی برای حل مشکل:

یکی از روش‌های خانگی و کم هزینه  برای برطرف کردن کبودی و سیاهی دور چشم، استفاده از چای کیسه‌ای مرطوب و سرد شده است. پس از استفاده از چای کیسه‌ای زمانی که کاملا سرد شد، آن را روی چشم‌تان بگذارید. 2چای کیسه‌ای به‌طور همزمان روی چشمانتان قرار داده  اجازه دهید تا
به‌مدت 20دقیقه روی چشم‌ها و ناحیه زیر چشم باقی بماند.
 
 چشم
 
چشم ها را با ترکیب روغن بادام و آب لیموترش ماساژ دهید. 
 
کمپرسور نعناع استفاده کنید به این صورت که 2تا3 قاشق از برگهای نعناع را در حرارت کم بجوشانید بعد از جوشیدن اجازه دهید تا سرد شده و بین یک دستمال نخی قرار داده و روی چشمانتان قرار دهید.
 
 
   انار  موز
 
علاوه بر اینها باید نکاتی را نیز رعایت کنید
 
1- روزانه 8 ساعت بخوابید
2- میوه هایی مانند انار موز وآناناس را به اندازه کافی مصرف کنید.
3-به اندازه ی کافی آب بنوشید.
4-همانطور که همیشه توصیه می شود سبزیجات را به طور ثابت در برنامه غذایی خود قرار دهید.
 
   چشم   
 
حال نوبت نسخه مخصوص سنتی و گیاهی است
 
ماسکی که متخصصان طب سنتی پیشنهاد میکنند به این صورت تهیه می شود:
برگهای خشک شده ی گلپر رابه صورت پودر در آورده و  با یک قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کرده واجازه دهید تا به مدت 15 دقیقه برروی چشمانتان بماند و بعد ماسک را از صورت با آب ولرم بشویید.  
 
ورزش را فراموش نکنید 
 
به یاد داشته باشید که ورزش برای هر مشکلی میتواند یک راه حل به حساب برود پس چه بهتر است که نه تنها برای برطرف شدن کبودی دور چشم بلکه برای تضمین سلامت کامل تمام اعضای بدن ورزش کنید.
 
 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه