اگر دقت کرده باشید در طول سفر پوست شما و زیبایی آن دچار مشکل می شود که حتما دلایلی دارد. دلایلی چون رعایت نکردن بهداشت, آرایش اشتباه و...

برای حفظ زیبایی و سلامت پوست خود به این نکات دقت کنید:

به صورت خود ریاد دست نزنید : به خاطر داشته باشید که در طول سفر دست های شما آلوده به بسیاری از میکروب ها و باکتری ها می شود و  باعث آلوده شدن و بوجود آمدن بیماریهای پوستی خواهید شد .

 
از شستشوی پوست غافل نشوید: محلول پاک کننده ی صورتتان  چیزی است که باید حتما در طول سفر به همراه داشته باشید، زیرا عوض کردن یکباره ی محلول باعث تغییر تعادل اسید پوست می شود.
 
پوستتان را مرطوب نگه دارید : همیشه شب قبل از سفر پوست خود را مرطوب کنید  زیرا خشک بودن پوست باعث تحریک و آسیب رساندن به پوست می شود.
 
سفر خود را با آرایش آغاز نکنید : روز سفر تا حد امکان آرایش را کنار بگذارید و فقط از ضد افتاب و مرطوب کننده  ویا از پن کیک و کرم پودر های سبک استفاده کنید.
 
کرم نرم کننده ی دست را فراموش نکنید : تغییر آب و هوا در سلامت پوست تاثیر می گذارد، دست های شما به اندازه ی پوستتان نیازمند رسیدگی است پس مراقب آن باشید..
 
 
لوازم آرایش
 
آرایش روی آرایش ممنوع : برای تجدید آرایشتان در طول سفر هرگز روی آرایش قبلی خود از لوازم آرایش استفاده نکنید ،  آرایش خود را با آب بشویید یا با یک دستمال مرطوب پاک کننده ی آرایش ابتدا آرایش خود را پاک کنید سپس دوباره آرایش کنید.
 
پوست چرب توجه بیشتری لازم دارد : افرادی که پوست های چرب دارند نباید در طول سفر زیاد آرایش کنند زیرا باعث چرب تر شدن پوست آن ها می شود و بهتر است از کرم پودرهای سبک استفاده کنند ، آرایش سنگین باعث جلوگیری از رسیدن اکسیژن به منافذ پوست می شود.
 
رژلب 24 ساعته با خود نبرید : بسیاری از خانم ها در طول سفر برای جلوگیری از تکرار رژ لب هایشان از رژ لب های مدت دار استفاده می کنند و این رژ لب ها باعث خشکی لب ها می شوند پس برای جلوگیری از خشک شدن لب ها بجای استفاده از رژ لب های مدت دار از برق لب یا رژ لب مایع همان طیف رنگ استفاده کنید.
 
مراقب چشم ها یتان باشید : خستگی چشم ها در سفرهای طولانی باعث تیرگی و گود شدن زیر چشم ها می شود بهتر است برای جلوگیری از این حالت زیر چشم های خود تکه ای یخ یا کیسه ی آب سرد قرار دهید.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه