یزدانی: رقیبانم به دنبال جایگاه من در رنکینگ هستند

در مسابقات انتخابی شرکت می‌کنم

کشتی‌گیر وزن 97 کیلوگرم تیم ملی گفت: هدفم کسب مدال طلای آسیایی و جهانی است.

یزدانی: رقیبانم به دنبال جایگاه من در رنکینگ هستند - تصویر 1
رضا یزدانی برای دومین سال پیاپی به عنوان برترین کشتی گیر وزن 97 کیلوگرم در رنکینگ فیلا انتخاب شد.

یزدانی در گفتگو با خبرنگار ورزشی برنا، درخصوص این عنوان اظهار کرد: خوشحالم که بعد از جام جهانی بوداپست، چندین ماه است که در صدر رنکینگ فیلا قرار دارم. کسب این عنوان مسئولیت من را از همیشه سنگین تر کرده است. من رقیبان سرسختی دارم که از این به بعد من را بیشتر آنالیز می کنند و تمرکز زیادی روی من دارند. قطعا بسیاری از کشتی گیران دوست دارند جای من باشند و همین موضوع کارم را دشوار می کند.

وی گفت: کسب این عنوان برایم خوشحال کننده است اما هدفم این است که این عنوان را حفط کنم و حضورم در صدر رنکینگ را تداوم بخشم. رقیبان زیادی برای قرار گرفتن در رتبه یک این وزن دارم و باید بیش از پیش تلاش کنم.

یزدانی درخصوص برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد گفت: قطعا در مسابقت انتخابی شرکت خواهم کرد. فکر می کنم همه کشتی گیران با آمادگی و تمرینات خوب وارد مسابقات انتخابی می شوند و شاهد رقابت خوبی بین کشتی گیران خواهیم بود. امیدوارم برگزاری مسابقات انتخابی باعث رشد و پیشرفت تیم ملی شود و به ملی پوشان کمک کند.

وی درباره اینکه آیا می تواند سومین مدال طلای جهانی و آسیایی خود را کسب کند یا نه؟ بیام کرد: هدفم این است که هم مدال طلای جهانی بگیرم و هم مدال طلای آسیایی. اگر همراه تیم ملی باشم با تمام توان تلاش می کنم که بتوانم برای کشورم افتخار آفرین باشم.

یزدانی در پاسخ به این سوال که کسب مدال در کدام رقابت ها برایش اهمیت بیشتری دارد؟ گفت: به نظر من هر دو رقابت آسیایی و جهانی اهمیت زیادی دارند. مسابقات جهانی کامل تر و سخت تر هستند اما بازیهای آسیایی هم هر 4 سال یک بار برگزار می شوند و برای کشورمان اهمیت زیادی دارند. گر کنار تیم ملی باشم تلاش می کنم در هر دو رقابت بهترین کشتی ها را بگیرم و مدال طلا را از آن خودم کنم.

ملی پوش کشورمان درخصوص جدیت تمرینات تیم ملی خاطرنشان کرد: بچه ها با جدیت بالایی تمرین می کنند و آنقدر در کارشان جدی هستند که روزی که هوای تهران طوفانی شد و برق خانه کشتی قطع شد با چراغ قوه تمرین کردیم. امیدوارم سرسختی و تلاش بی قفه ملی پوشان به گوش مسئولان ورزش کشور برسد و آنها تلافی دو سال بی توجهی به کشتی را دربیاورند و از ما حمایت کنند. کشتی ایران با رشد و پیشرفتی که داشته می تواند روی سکوی اول دنیا ببیند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه